Tak, ako vo všetkom, aj okolo tetovania je rozšírených niekoľko mýtov a poloprávd, ktoré nikto nevie ani potvrdiť, ani vyvrátiť. My sme si na pár tvrdení posvietili a snažili sa zistiť, či sú pravdivé, alebo nie. Vybrali sme len pár a budeme radi, ak sa o ďalšie mýty podelíte v komentároch.
Nepravda: Alkohol aj acylpyrín cievy rozširujú, takže môžu naopak spôsobiť, že by ste počas tetovania viac krvácali. To by mohlo mať za následok zložitejšie hojenie tetovania.
Nepravda: Toto tvrdenie platilo pre tetovania, ktoré boli robené pred 50timi a viac rokmi, kedy sa používal iný druh atramentu. Odvtedy sa samozrejme materiály na tetovanie výrazne zlepšili.
Nepravda: Poškriabanie hojaceho sa tetovania môže spôsobiť, že z poškodenej časti sa stratí farba.
Nepravda: Práve naopak. Pri nadmernom používaní krému môže pokožka horšie dýchať a vzniknú tak zdravotné komplikácie. Ale samozrejme netreba nechávať pokožku úplne suchú, čo by mohlo viesť k jej popukaniu. Zlatá stredná cesta platí ako najlepšia voľba.
Nepravda: Chlór sa nedostane pod vrchnú časť kože, tým pádom nemôže nijak ovplyvniť správanie atramentu. Neodporúča sa však chodiť do bazéna s čerstvým tetovaním, nakoľko tam tetovanie ľahšie dostane infekciu.
Nepravda: Rodili ste už niekedy? Ak áno, tak viete, ak nie, tak si isto viete predstaviť, že ide o úplne iný druh bolesti. Tetovanie síce bolí, ale nie extrémne. Pociťuje sa skôr ako škriabanie, alebo ako jemné spálenie kože pri opaľovaní.
Pravda: Jednoznačne pravda! Hoci tetovanie tak, ako každé iné umenie, je veľmi subjektívne. Má svojich obdivovateľov, ale sú aj takí, pre ktorých to jednoducho nie je. Keď sa však chcete dať tetovať a chcete, aby umenie na vašom tele vyzeralo dobre, nájdite si tatéra, ktorý nielen pekne kreslí, ale je aj technicky zdatný.